Zenith Zenith El Primero 410 Poszukiwanie Legendy

Najnowszy model Zenith 410 z pewnością zainspiruje większość kolekcjonerów zegarków. Ten prestiżowy ruch narodził się w 1969 roku i jest kolejnym arcydziełem legendarnej serii El Primero, który ma nie tylko najdokładniejszą funkcję automatycznego pomiaru czasu na świecie, ale także celowo dodaje potrójny kalendarz i fazę księżyca. Czas płynie, klasyka trwa. Ten nowy zegarek łączy tradycję z nowoczesnością, zarówno z wyświetlaczem zegarowym zgodnym z historią zegarka, jak i unikalnym nowoczesnym designem obudowy.

Zegarek El Primero 410

W 1969 roku, kiedy ludzie wylądowali na Księżycu po raz pierwszy, mały krok jednej osoby symbolizował duży krok dla wszystkich ludzi. W tym samym roku ZENITH zrobił także bezprecedensowy krok w dziedzinie zegarków. Po siedmiu latach intensywnych badań ZENITH Watch Factory oficjalnie wprowadził na rynek pierwszy zintegrowany automatyczny chronograf z wyświetlaczem daty i znacznikami skali. Oprócz tego zapierającego dech w piersiach i nowatorskiego projektu zegarek cechuje się również wyjątkową precyzją, a jego częstotliwość wibracji wynosi 36 000 uderzeń na godzinę, co odpowiada dokładności jednej dziesiątej sekundy. Od momentu założenia w 1865 roku fabryka zegarków Zenith polegała na odważnym i innowacyjnym duchu, aby być pionierem i iść do przodu. Dziś marka ma ponad 300 opatentowanych wzorów. Jednak fabryka zegarków ZENITH nie poprzestała na tym, próbując rzucić wyzwanie limitom sztuki zegarka, osadzić w ruchu trzy wyświetlacze kalendarza i fazę księżyca i przekształcić je w znane arcydzieło. Czy nazwa tego ruchu narodziła się także w 1969 roku? Najpierw został nazwany El Primero 3019 PHF, a później przemianowany na Calibre 410. Ten mechanizm jest wyposażony w koło kolumny i ma 50-godzinną rezerwę mocy, podobnie jak inne ruchy El Primero zegarka Zenith, jest ikonicznym dziełem marki. Do roku 2000 ruch 410 przetrwał próbę czasu, a jego precyzyjne i niezawodne działanie potwierdziło jego wyjątkową jakość. Ale legenda nie opuści etapu historii. W 2013 roku Zenith przerobił ten mechanizm na limitowaną edycję 500 zegarków i wyposażył go w jasną szarą tarczę.
Od 1970 do XXI wieku
Pół wieku po wprowadzeniu na rynek ruch El Primero 410 przeszedł kilka ewolucji, co doprowadziło do powstania nowego modelu nazwanego jego imieniem. Dziś to nowe arcydzieło będzie również częścią legendarnej kolekcji El Primero. Ten srebrny zegarek z tarczą, wprowadzony na rynek w tym roku, nawiązuje do funkcjonalnego układu oryginalnego modelu, a każdy detal emanuje mocnym stylem z lat 70. Wskazania dnia tygodnia i miesiąca są o godzinie 10 i 2, a data jest zawsze o 4:30. Funkcja fazy księżyca znajduje się na godzinie 6. Unikalnie ukształtowane okno wyświetlacza wyraźnie pokazuje ewolucję ciała niebieskiego, a dwa okrągłe wycinki sprytnie odtwarzają ciemną stronę księżyca. Bardzo łatwo będzie pokazać zmiany różnych faz księżyca (księżyc w pierwszej kwadrze, księżyc w pełni, księżyc w drugiej kwadrze, nowy księżyc) za pośrednictwem okna wyświetlacza. Koło z dwoma powierzchniami księżycowymi jest podłączone do 59-zębatego koła zębatego, co jest dokładnie takie samo jak dwa okresy księżycowe (2×29,5 dnia). Ten zegarek jest reinterpretacją mroku i słabości Księżyca w ten wyrafinowany i poetycki sposób.
Mechanizm El Primero 410, odtwarzając klasyczny styl, jest również wyposażony w rzadkie komplikacje. ZENITH wykorzystuje technikę pomysłowości, która nie tylko zachowuje oryginalną jakość ikonicznych dzieł z ubiegłego wieku, ale także wprowadza nowoczesność, czyniąc ten zegarek naprawdę wyjątkowym skarbem. Koperta ze stali nierdzewnej o średnicy 42 mm ma gładkie koło w kształcie łuku Idealne połączenie dopracowanych i matowych detali uzupełnia się i podkreśla nowoczesne funkcje. Okrągłe przyciski stopera nadają nowy wygląd końcowy, a ślimakowa tarcza chronografu kontrastuje ze srebrną tarczą przeciwsłoneczną. Kremowy kołnierz otacza stopniowane oznaczenia, a pokryte rodem wskazówki obracają niski klawisz na tarczy, aby odczyt był wyraźniejszy. Ogon czystej niebieskiej wskazówki sekundowej chronografu jest również ozdobiony gwiazdą ZENITH, która jest symbolem wyróżniającej się jakości i precyzji chronografu marki. Zegarek El Primero 410 składa się z 390 drobnych części. Przezroczysty tył szafirowego kryształu zapewnia spojrzenie na tę fascynującą kombinację mechaniczną. Ten jedyny w swoim rodzaju skarb jest naprawdę najlepszym wyrazem śmiałego ducha innowacji ZENITH. Nie ma nic przyjemniejszego niż noszenie na nadgarstku symbolu czasu?