Cartier Cartier D ’art Collection Rotonde De Cartier Cheetah Dekoracyjny Zegarek

Cartier poświęcił wiele entuzjazmu technologii złotego koralika, która narodziła się we wczesnej fazie ludzkiej cywilizacji, technologii metalowych koralików, aby stworzyć dekoracyjny zegarek gepardowy Rotonde de Cartier.

 Z silną ciekawością świata i jego cudów, Cartier w tym roku poświęcił wielki entuzjazm procesowi metalowych koralików, który narodził się we wczesnej fazie ludzkiej cywilizacji. Aby te drzwi miały tysiące lat historii, rzadkie i prawie zagubione starożytne rękodzieła są reprodukowane na świecie, Cartier starannie dostosował i ulepszył, aby w końcu lepiej je zinterpretować.
 Kolekcja wysokiej jakości zegarków Cartier d ’Art, wykonana z metalowych koralików, nadaje temu starożytnemu i cennemu rękodziełu początek pierwszej połowy trzeciego tysiąclecia przed naszą erą. To niezwykle skomplikowane i pomysłowe rzemiosło dekoracyjne osiągnęło swój szczyt w pierwszym tysiącleciu cywilizacji Etrurie, a jego arcydziełem jest znana na całym świecie dekoracja z „granulacją etrusque” Starożytne naczynia.
 Proces metalowych paciorków polega na owijaniu ciętej złotej nici i ogrzewaniu jej w wysokiej temperaturze do momentu uformowania maleńkich koralików. Cały proces wydaje się być „ziarnem” siewu złota. Następnie umieść te złote koraliki jeden po drugim w ozdobnej części i połącz ze złotą podstawą, aby stworzyć trójwymiarowy wzór reliefowy.
 Rezultat jest imponujący: na tarczy pojawia się efektowna, promienna głowa geparda. Będąc świadkiem starożytnego statku, który podróżował przez tysiące lat, ten gepard zdaje się ignorować upływ czasu, niosąc tajemnicę tego statku, który będzie odtąd strzeżony przez Cartiera.

Zegarek Rotonde de Cartier z dekoracją geparda, 42 mm, metalowe koraliki
Koperta: żółte złoto 18K, zestaw 306 diamentów o szlifie brylantowym, całkowita waga diamentu 3,63 karata
Tarcza: 22-karatowe żółte złoto, ozdoba geparda wykonana z metalowych koralików
Ręce: Niebieskie stalowe wskazówki w kształcie jabłka
Korona: 18-karatowa żółto-złota korona w kształcie koralików z diamentem o szlifie brylantowym
Pasek: półmatowa czarna skóra aligatora
Zapięcie: regulowane składane zapięcie z 18-karatowego żółtego złota z 43 diamentami o szlifie brylantowym, całkowita waga diamentu wynosi 0,42 karata
Wodoodporność: 30 metrów / 100 stóp / 3 bar
Mechanizm: warsztat Cartier 9601 MC znakomity mechaniczny mechanizm zwijania ręcznego
Obudowa z powrotem: szafirowe szkiełko z powrotem
Sprzedaż limitowana: 20 sztuk